Bakllava turke qe shkrihet ne goje

BAKLLAVA Qe Shkrihet ne Goje Per Festen e Bajramit! Maniak May 22. 11:32. Bakllave e Shpejte Per Bajram! Ne peten e fundit hedhim gjalp prap dhe me ndihmen e thikes e presim ne rombe tipike te bakllavase. Piqet ne furren per 45 minuta sa te marre ngjyre te arte dhe vec 5 minuta ne fund i rritet pak temperatura. Ne fund kur hiqet nga furra i shtohet sherbeti qe eshte fohur por bakllavaja e ngrohte. BAKLLAVA Qe Shkrihet ne Goje Per Festen e Bajramit! Maniak May 22. 11:32. Bakllave e Shpejte Per Bajram!

Bakllava qe te shkrihet ne goje... Hmmm 拾不 December 29, 2018 . Bakllava qe te shkrihet ne goje... Hmmm😋 🥳 🥧 🍰 😋😋 🥳 🥧 🍰 😋

Bakllava per Bajram qe shkrihet ne goje !! Back. Follow •M •Facebook: https: //www... Bakllava e shpejt per bajram Niveli B1 ne Frengjisht me student ne Skype | Le niveau B1 en Francais Postuar nga Unknown at 3:11 PM. Email This BlogThis! Share to Twitter Share to Facebook Share to Pinterest. No comments: Post a Comment. Newer Post Older Post Home. Subscribe to: Post Comments (Atom) Arkiva 2019 (100)

Bakllava ne role. Perberesit. 1kg miell 2 te verdha veze( mundesisht fshati) 1 gode uji me qumesht 1 gode uji me kos nje maje luge kripe gjalp gjysem kg vaj kikiriki 1 gode uji Arra 1 kg te qeruara Arrat mund ti grini sipas deshires.( Une I grije ne mikser I bej pluhur) 2. Bakllava Qe Shkrihet ne Goje Provoni - Duration: 11:18. FastRecipes Nepermjet kesaj recete do te mesojme si te gatuajme bakllava turke me pete te gateshem, kjo eshte nje metode Arabe. Bakllavaja eshte nje embelsire me origjine Turke dhe qe gatuet sidomos ne vendet Ballkanike. Kjo embelsire pergatitet me pasta fillo (pete te gatshme), te cilen mund ta blini ne supermarket, me fruta te thata, sheqer, mjalt, kanelle dhe duhet ta lini 12 ore ne sherbet para se te E ziejme egzaktesisht 7 minuta qe nga fillimi i marrjes vale te shurupit duke e perziere ne menyre qe sheqeri te shkrihet plotesisht. Pas kesaj, ia hedhim me luge kadaifit tashme te ftohte derisa ta thithi te gjithe sherbetin. E leme nje nate ose 8-10 ore ne menyre qe te sigurohemi qe … Kete perzierje e shtojm tek qumeshti qe vlone dhe perziejme derisa te trashet pudinga. Largojme nga zjarri dhe ne te shtojme margarienen e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihet margarina. Rolaten e shtrijme, lyejme me kremin e pudniges dhe ne skale radhisim mandarinat e qeruara mire. Mbreteria e Spanjes, kurora e se ciles e sheh Rama cdo dite mbi tavolinen e KM me harten me mbishkrim „Hispania“, e cila ka lene gjurme ne tere ate Amerike Latine, ajo britanike qe fillon dhe mbaron ne tere kontinentet, po ashtu ajo portugeze qe i mbajti kolonite e saj deri ne vitet `70, duke mos zene ne goje dyndjet ruso-sllave ne Lindje